Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

Ferragosto*

Eylül 09, 2009

Evet kocaman bir yaz geçti gitti, biz de artık buralardayız. Deniz kenarından bozkıra döneli neredeyse 10 gün oldu ama elim yazmaya gitmiyor nedense. Buraların kuraklığı mı desem, soğuk geceler mi desem, sarı yapraklara alışamadım mı desem bilemedim. Ama alışmak lazım buralara, gündüz denize gidelim der gibi kocamannn ellerini açan Yiğit oğlana başka yapacak aktiviteler bulmak lazım. Evde oyuncaklardan sıkılınca dışarı bahçeye çıkmak lazım, pusetle en yakın parka gidebilmek için kaldırımlarda ralli yapmak lazım, akşamüzeri mısır keyfi için mısır haşlamak lazım. Her gün deniz banyosu yapan Yiğit oğlumu evde banyoya soktuktan sonra çıkarabilmek için dakikalarca uğraşmak lazım. Eh deniz kenarı kadar keyifli olmasa da bozkırda da yapacak şeyler bulmak lazım...
Biz ağustos ayı boyunca neler mi yaptık? Aklıma gelenleri hemen sıralayayım :
  • Her gün sabahtan denize girdik, önce sahilde oturduk, taşlarla oynadık, sonra bebek simidi ile denize girdik. 10 dakika ile başlayıp yarım saate kadar denizde kaldığımız oldu.
  • Öğlen yemek yedik, uyuduk. Bazen 2.5-3 saat arasında öğlen uykusu uyudu. Park yatak evdeki kendi yatağı kadar rahat gelmedi.
  • Öğleden sonra ikindi kahvaltısı yaptık, meyva ve yoğurt yedik. Akşamüzeri yine deniz kenarına indik. Bazen denize girdik, bazen pusetle yürüyüş yaptık, bazen deniz kenarında oynadık, bazen kumsalda taş topladık.
  • Akşamüzeri hava kararınca eve döndük, anneannesinin yemeklerinin tadına baktı. Bazı akşamlar yemek yemedi, yoğurt muhallebi ile geçiştirdi. Gece 21.30-22.00 gibi uyudu.
  • Gece uykusu iyi değildi. Gece boyunca bazen defalarca uyandı. Bazen park yatakta bazen benim yanımda uyudu, uyandı. Kesintisiz uyku için çok uğraştık ama genelde olmadı. Sivrisinek dedik, yatak dedik, sıcak dedik, soğuk dedik, süt dedik, su dedik uğraştık.
  • İlk günler şapkalar, 50 koruma faktörlü mustela kremlerle denize girdik. Daha sonra biraz daha az krem ama yine de mutlaka şapka ile denizdeydik.
  • Pusetle hiç uyumayan çocuk orada denize karşı pusetinde uyudu! Uyutamadığım zamanlarda puset çok işe yaradı.
  • Her gün sabahtan Bodrum simidi, öğleden sonra haşlanmış mısır yenildi, pek hoşuna gitti.
* ferragosto. 15 ağustos tarihinde İtalya'da tatil dönemine denk gelen zaman.

14 yorum:

elif ada dedi ki...

Biz, cok mutlu olduk sizi tekrar gordugumuz icin. Nasil buyumus, ne kadar tatli olmus Yigit. En kisa zamanda tekrar godrusmek dilegiyle
Sevgiler
Umur & Ada

Sen Gelince dedi ki...

Hoşgeldiniz Gorki'cim... Ağır abimiz sanki büyümüz biraz... 3 hafta önce dönüş yapmamıza rağmen hala bu bozkıra alışamamış biri olarak seni çok iyi anlıyorum:) Eğlenceli bir şeyler bulursan bize de haber verin... Öpüyoruz Yiğit'i:)

Naile dedi ki...

hoşgeldiniz Görkem, daha sık görürürz artık sizi umarım.

sevgiler..

MERAL VE MELİSA dedi ki...

Gorkem merhaba
hoşgeldiniz.deniz kenarında uyku da çok keyiflidir bizde de oyleydi.asıl dikkatimi çeken Bodrum simidi oldu..ah o simidi bütün bebekler mi sever..

Burcu dedi ki...

oh nihayet...

Alya'nın Esra'sı dedi ki...

en sonunda döndünüz :) hoşgeldiniz..
bozkıra alışmak zordur sanırım, ben hala sevemedim bozkırı.. iki gün önce bozkırdaydım nasıl döneceğimi bilemedim

Sermin dedi ki...

hoşgeldinizzz tekrar blog alemine. ben yiğit'i çok iyi gördüm. çok akıllı sakin maşallah görkemcim.
yatağı yadırgama mevzuu malesef bizde de var. öyle böyle alıcaklar napalım di mi?

crebro dedi ki...

Umarım günler tatilde olduğu gibi güzel geçer.

gezicini dedi ki...

sevgili elif ada,
biz de çok mutlu olduk sizi gördüğümüze. en kısa zamanda yine görüşmek üzere...
prensese de sevgiler bizden...
gorki&yiğit

gezicini dedi ki...

sevgili nilsu ve annesi,
senin cimcime de büyümüş, fotoğraflarına baktım biraz önce. yaz mensimi ,deniz güneş iyi geliyorherhalde. bozkırda yaşamak istemiyorum ben, deniz kenarı olsun da...
eğlenceli birşey yok, ama birlikte gezelim tabii.. iyi olur...
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili naile,
daha SIK burada yazmak istiyorum. şu anda gece 23.05 ve oğlan daha yeni uyudu. şimdi geldim hemen yazmak istiyorum. ama çok hızlı olamıyor işte:-(
bizden de sevgiler..
gorki

sevgili meral,
yahu bu hafta nereye gitsek görüştük, ne tesadüf.. eve de bekleriz. yeni taşındık daha ama olsun.. senin akıllı bıdık maşallah pek hızlı dinamik...
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili burcu,
şükür görüştürene yahu.. en kısa zamanda tekrar görüşürüz inşallah...
sarı delikanlıya sevgiler..
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili alya ve esra,
benim nerdeyse tüm ömrüm bozkırda geçti ama sevmiyorum işte. emeklilik günlerimi deniz kenarında geçirmek istiyorum inşallah!
sevgiler ikinize de ...
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili sermin,
blog aleminde daha hızlı olmak istiyorum ama 18 aylık yazısını bile daha yazamadım.. yetişemiyorum hiçbir şeye, ne eve ne kendime , ne de yiğit oğlana. evde olmak çok zor, acilen işe dönmek lazım.. biraz daha büyüse diyorum ama.. bakalım kısmet...
sevgiler yağız delikanlıya da...

sevgili crebro,
mesajınıza teşekkür ederim. umarım sizin de oğlunuzla sağlıklı mutlu günleriniz olur..
sevgiler
gorki