Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

Yiğit 13 aylık

Nisan 13, 2009


Yiğit 13 aylık oldu. Bu arada bahar geldi, ağaçlar tomurcuklandı, etraf pembe ve sarı çiçeklerle doldu. Bizim bozkır başkente bahar geç geliyor ama seyretmesi de çok güzel oluyor. Biz kışın kar yağarken bile dışarda dolaştık ama artık daha fazla zamanı dışarda geçiriyoruz. Yiğit oğlumuz devamlı yürümek (yürümeye çalışmak!) istiyor. Ben de evde, dışarda onu yürütmek için yerler arıyorum. Bugünlerde ideal yerlerimiz O.D.T.Ü. kampüs, İncek Çankaya Belediyesi parkı ve etrafta çimenlik olan her yer. Tabii ki etrafta pusetle dolaşma çabalarım genelde yorgunlukla sonuçlanıyor. Türkiye ve özellikle Ankara şartlarında bebeklerini pusetle dışarda dolaştırabilenleri ben takdir ediyorum ama arabaların arasında saklambaç oynamak bana çok cazip gelmiyor doğrusu.
Bugünlerde diğer bir aktivitemiz de kitap okumak. Yiğit bize göre sadece mam-ma, bab-ba ve alo (?!) diyebiliyor. Kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu devamlı akılda tutmak gerekiyor. Çocuk kitapları için kipitap, uçanbalık, bebekcocukdünyası gibi siteleri devamlı geziyorum, inceliyorum. Ayrıca Tudem yayınlarındaki İyi Kitap (aylık okul öncesi çocuk ve gençlik kitapları gazetesi) ikinci sayısını da ilgiyle okuyorum. Evde müzikli resimli kitaplarımız var. Bir kitap bazen Yiğit'in dakikalarca ilgisini çekebiliyor. Akşamları babası ona kitap da okuyor, ama ilgisini her zaman çekmiyor. Dışarda özellikle oyuncak dükkanlarındaki kitapları ise dakikalarca inceliyor. Resimdeki kitap ise Panora'daki Locopoco oyuncak mağazasından. Yavru kediler konusu oğlumun çok ilgisini çekti.
son bir not. İstanbul'da olan arkadaşlar Mohini Aile ve Çocuk merkezindeki Tırtıl Kids Çocuk kitapçısına uğramayı ihmal etmeyin lütfen ! Mağazanın sahibi olan Dilşat benim çok eski arkadaşım olur, selam söyleyin lütfen ...

Bu blog bö!2009 adayı ve sizin oyunuzu bekliyor!
2. not. 2009 Blog Ödüllerinde Yiğit'in Günlüğü olarak Aile Blogları kategorisinde adayız. Bize oy vermek isterseniz BURAYA tıklamanız yeterlidir, teşekkür ederiz ! 

10 yorum:

Naile dedi ki...

Görkemciğim yeni ayınız hayırlı olsun, Yiğit kuşu da büyüyor maşallah yine çok tatlı senin oğlanı görünce sarılıp öpesim geliyor hep :)

Blog ödüllerini dolaşırken gördüm ben de senin blogunu hemen sana verdim tabi ki :) Hadi bakalım hayırlısı..

Sevgiler..

sinem dedi ki...

Ne kadar masum ve uslu çıkmış Görkem fotoğraflarda...görBlog ödülleri için başarılar

gezicini dedi ki...

sevgili naile,
maşallah senin oğlan da çok tatlı. tam 1 ay var aralarında, ne güzel..
oy için teşekkür ederim :-)

sevgili sinem,
güzel mesajın için teşekkür ederim.
benden de senin kıza sevgiler :-)

sevgiler
gorki

Nilsu'nun annesi dedi ki...

Bahar gelmiş neşe gelmiş:)... Bana başlangıç için kitap önerir misin? Bu arada blog ödülleri için iyi şanslar diliyorum...

Adsız dedi ki...

merhabalar, blogu görünce tanıdım sizi 365 te görüyordum,oğlum alp le yaşıt yiğit çokta benziyorlar, saçlar bizimde gözümüze girmeye başladı yiğitin saçlar kesilmiş sanırım nerde kestirdiniz berbere gitmeye korkuyorum rahat durur mu diye

gezicini dedi ki...

sevgili Özlem,
benim bahsettiğim resimli müzikli kitaplar patiegitim.com adresindeki sesli kitaplar.ayrıca kipitap.com adresindeki okul öncesi kitaplardan size uyanlara bakabilirsin.
ilgin için teşekkür ederim.

sevgili adsız,
Yiğit'in saçları tam olarak kesilmedi aslında ama hava ısındıkça problem olmaya başladı. daha önce anneanne ve babası biraz düzeltti ama ben en kısa zamanda kuaföre götürerek kısacık kestirmek istiyorum.
demek bizi görüyordunuz? evet daha önce 365 bizim için iyiydi ama artık fazla gitmiyoruz. smyk oyuncak mağazası dışında gezecek yer bulamıyorum doğrusu.
sizinle tanışalım lütfen...

sevgiler
gorki

Adsız dedi ki...

merhaba, tanışalım tabiki bende sevinirim, alp te dünyanın sadece yetişkinlerden ibaret olmadığını görür:)bebek gördüğünde çok seviniyor.
sevgiler
Esra

gezicini dedi ki...

sevgili esra,
gorkemsh@gmail.com adresinden görüşebiliriz.
alp'e sevgiler:-)
gorki

Belkıs Güler Gökçayır dedi ki...

Merhaba,
Çok yakın doğum tarihleri Yiğit ile Ece' nin. Kitap okuma konusuna bizde henüz alışabilmiş değiliz. Erken galiba henüz diye düşünmeye başladım artık. Elime kitap aldığım gibi ufak bi saldırı ile ele geçiriliyo kitap :) Oyumuzda gitti, bilginize :)

gezicini dedi ki...

sevgili Belkıs,
hoşgeldiniz, ne iyi yaptınız. oy verdiğiniz için teşekkür ederim.
en kısa zamanda ben de ziyaretinize geliyorum.
sevgiler
gorki