Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

oyuncaklar

Nisan 03, 2009

Bizim Yiğit oğlumuz oyuncakların peşinde. Günün büyük kısmı oynayarak geçiyoruz. Doğum günümüzde gelen oyuncaklar da yeni ilgi alanımız. Bu aralar favorilerimiz Tiny love beni takip et, Tesco activity walker ve playskool eğlence merkezi. Bu arada en ilgisini çeken, hediye olarak gelen smyk oyuncak. Gün içerisinde mümkün olduğunca oğlumu salonun bir köşesine yaptığım oyun köşesine koyarak oynamasını teşvik etmeye çalışıyorum. 12 aylık bebekler ne kadar oynuyor bilmiyorum ama ben veya babası yanında yokken en fazla 10-15 dakika kadar kendi başına oynuyor. Daha sonra ise bağırıp beni yanına çağırıyor. Birkaç dakika içinde yanına gitmezsem, bağırma ağlamaya dönüşüyor. Eh, bebeklikten çocukluğa doğru koşar adımla gidiyoruz, tabii ki kendini gösterecek değil mi?
Oyuncaklar konusunda fazla bilgim yoktu şimdiye kadar, Banu da sağolsun ondan bilgileniyorum. Her zaman ahşap oyuncak bulmak mümkün olmuyor ama Kipa'daki Tesco markalı ürünleri takipteyim. SMYK mağazası da kendi markalı ürünlerini satıyor. Leonardini veya Imaginarium gibi mağazaları da takipteyim ama fiyatları fazla buluyorum. Shelcore ve Playgro oyuncakları devamlı ilgimi çekiyor. Her oyuncak mağazasında bu iki firma ürünlerini merakla inceliyorum.

En güzeli bahar günlerini devamlı dışarda geçirmek, hava almak, güneşlenmek. Keşke demekten hoşlanmıyorum ama keşke bizim bozkırda daha çok park olsaydı. Ben çocuk olsam, burada yaşamak istemedim herhalde. Hepimize bol güneşli güzel bahar günleri diliyoruz :-)

okuma konusu.  nano- teknoloji ile artık bebekler için de kıyafetler üretiliyor!

8 yorum:

Ayça dedi ki...

Ben tamamiyle bir ahşap düşkünüyüm. Mutfak eşyasında, süs eşyalarında, oda takımlarında hele de oyuncaklarda ahşapa bayılırım. Ne var ki daha gönlüme göre ahşap bir tren bulamadım :(. http://www.naturalahsapoyuncak.com/
u adrese bir bakar mısınız. Tam benlik. Ne var ki Ankara'da markalara mahkumuz. Onlar da gereksiz pahalı bence.

banu dedi ki...

Aslında ahşap oyuncak için bir hayli yer var ama benim favorim KİPA... Markalar konusunda Ayca'ya katiliyorum ama onlari da biraz takip edince zaman zaman fiyat indirimleri yaptıklarını gördüm.

Gorkicim... oyuncak ile 10 - 15 dakika kendi kendine oynama bence bu yaş için yeteri kadar uzun bir süre... Biz bu süreyi uzatmak için ortalıkta en fazla 1 oyuncak bulunduruyorduk. 10 - 15 dakika sonra sıkıldığında ilk oyuncağı alıp yerine başka bir tane veriyorduk. Hoş şimdi hepsini dolabına dizdik. Kendisi gidip alıyor. Yenisini alıp getirdiğinde eski oyuncağı "gel beraber götürelim" desek de biz götürüp yerine koyuyoruz. Bir süre sonra kendisi de alışacaktır diye düşünüyorum.

sinem dedi ki...

oyuncaklar konusunda bende ikilemdeyim. Ayçanın söylediği siteye bende bir bakayım. Yalnız oynamama bizimde sorunumuz.

BY.CodeR dedi ki...

Bildiğiniz gibi BLOGobik Blog Ödülleri 2009 (Yarışması)'a katıldı. Bu yarışmada başarılı olabilmem için sizlerin o değerli oylarına ihtiyacım var.
Bana ve Siteme destek olmak için

http://2009.blogodulleri.com/blog/blogobik

oy vermeniz yeterli.

Desteklerinizi Bekliyorum.
Teşekkürler!

runaway dedi ki...

takip ettiğim bloglardan biri blog ödüllerinde de destekliyoruz
www.lugatiweb.com

Adsız dedi ki...

MERHABALAR
Blog ödülleri adlı yarışmada desteklerinizi bekliyorum
aliayvaz productionadlı sitemi destekleyi n OY VER http://2009.blogodulleri.com/blog/ali-ayvaz-production

Halet-i Ruhiyye Adlı adlı sitemi destekleyin OY VER http://2009.blogodulleri.com/blog/halet-i-ruhiyye

Blogdevri adlı sitemi destekleyin OY VER http://2009.blogodulleri.com/blog/blog-devri-network

gezicini dedi ki...

sevgili ayca,
verdiğin siteyi hemen inceledim, teşekkür ederim. bizim buralarda fazla seçenek bulunmuyor maalesef. bazı markalar tek seçenek gibi. neyse, aramaya devam ...
oğlanı ve sana sevgiler...

sevgili Banu,
ben de Kipa'da takipteyim ama seçenekler sınırlı kalıyor. Yine de fiyat ve kalite açısından çok iyi.
Mira kendi başına uzun zaman kalabilen bir çocuk bence. Yiğit de iyi aslında ama günü gününe uymuyor işte. Dediğin gibi artık tek oyuncak veriyorum, fazla bıkmadan değiştiriyorum.
kıza ve sana çok sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili sinem,
yalnız oynamak bazen iyi bazen de fazla bırakmamak lazım. her çocuğun sınırları var ve bence fazla zorlamamak lazım.
kıza ve sana sevgiler

sevgili BY.coder,
sevgili runaway,
sevgili adsız,
mesajlarınız için teşekkürler. Blog 2009 oylamasında ben de adayım. destekleriniz için teşekkür ederim!

sevgiler
gorki