Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

kramplar

Şubat 04, 2008

32. haftaya ulaştık. + 10 kg. aldım. Bu haftadan sonra doktor araba kullanmamı tavsiye etmiyor ama ben yine de kısa mesafelerde araba kullanmaya devam ediyorum. Arabasız bu şehirde bir yere gitmek zaten yeterince zor. Bakalım ne kadar zaman devam edebileceğim?
Son birkaç gündür beni rahatsız eden bacak kramplarım var. ama daha önce gece yarısı aniden giren kramplar gibi değil. Özellikle yürürken ,sağ taraf kalçamdan başlayarak bacağıma vuruyor. masaj yaparak geçirmeye çalışıyoruz. Dün Gölbaşında yürüdük, sonra yine bacağıma kramp girdi.
Bu hafta bebekle ilgili eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. bebek ilk doğduğu andan itibaren nerede yatmalı? Farklı öneriler var bu konuda : beşik, sepet, yatak ve oyun parkı gibi. araştırmalarım devam ediyor. Haftasonu Ankara'da hava güneşli ve güzeldi, bakalım şubat ayı nasıl devam edecek?

bilgi. erken doğum riskine karşı folik asit.

6 yorum:

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

bir sepeti olsun mutlaka..hem her odaya gidiyor hem çok sevimli oluyor.. öptümmm hepinizi..

gezicini dedi ki...

sepetimiz var Kıymet, yine de acaba nasıl olacak diye düsünüyorum :-)
sevgiler
gorki

eren derin dedi ki...

Bebekler ilk baslarda büyük yataklarinda uyuyamiyorlar. Ellerinin kollarinin bir yerlere degmesi gerekiyormus. Tipki ana rahmindeki gibi. Bu nedenle kücük bir besik veya sepet öneririm. Oglum sadece besiginde uyuyabiliyordu da.
Doktorum bana kramplar icin magnezyum hapi vermisti. Gece uykumdan bu kramplardan dolayi kac kere aciyla uyandigimi bilirim. Magnezyum doktora danisarak alabilirsin.
Ben neredeyse 38. haftaya kadar araba kullanmistim. Ama gercekten tehlikeli, kullanmamak lazim aslinda!
Az kalmis, ha gayret ;)

Şanslı Hayat dedi ki...

Benim de sol kalçamdan giren kramplarım vardı ve kramp girdiği zaman asla yürüyemezdim. SOn haftalarda geçti. Seninki de geçecektir. Çok az kalmış biraz daha sabır benim güzel arkadaşım :)Öpüyorum bebişkoyu ve seni...

gezicini dedi ki...

sevgili eren derin,
sanıyorum biz de önce sepetle başlayacağız, daha sonra oyun parkı ve yataga dogru gececegiz. yasak ama ben de kısa mesafelerde araba kullanıyorum, bazen lazım oluyor!
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili sanslı hayat,
sag kalcamdan giren kramplarım vardı, bu hafta biraz hafifledi. yürümek her zaman iyi geliyor. fazla oturmak hayır. iyi dileklerin için teşekkür ederim.
sevgiler
gorki