Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

Yiğit 20 aylık

Kasım 20, 2009


Sevgili günlük,
Annem bugünlerde çok meşgul, ben bari biraz yazayım dedim. Annem yaklaşan kış mevsiminden dolayı herhalde, yoğun olarak duygusal geçişler yaşıyor. Bir ağlıyor, bir gülüyor, bir mutlu oluyor, bir üzülüyor. Ben de şaşırıyorum doğal olarak tabii. Galiba bu hipoglisemi ve diyet programı da onu daha sinirli hale getirdi. Sabahları sadece bir dilim peynir ve ekmek yiyen herkes sinirli olur canım. Ben bile kahvaltıda daha çok çeşit yiyorum. Bir grip salgını varmış galiba etrafta. Bu yüzden annem bana taze portakal, elma ve havuç suları hazırlıyor. Yediklerimin arasında pekmez varmış, bir de son zamanlarda bana kefir veriyor. Biraz ekşi filan ama çileklisinin tadı güzel, sevdim ben. Öğleden sonra annemle birlikte ikindi kahvaltısı da yapıyoruz. Annem benim yediklerime uzaktan bakıyor, galiba aç kalıyor annem yahu. Şu diyet mi nedir ne zaman bitecek acaba?
Biz yeni bir eve taşındık günlük. Eski evimizden daha küçük ama site olduğu için bahçesi güzel. Sabah akşam aşağı iniyoruz, kedilerle kuşları seyrediyorum ben. Annem de yürümek istiyor ama benimle birlikte uzun mesafe yürümesi de mümkün olmuyor, yoruluyorum ben hemen. Haftasonları hep birlikte mygym diye biryere gidiyoruz ve spor yapıyoruz. Annem o zaman da yoruluyor. Çocuklar mı biz mi spor yapıyoruz anlamadım dedi geçen sefer.
Ben bugünlerde geceleri devamlı uyanıyorum günlük. Aslında iyi uyurum ama nolduysa bu aralarda oldu. Annemler diş diyorlar dişime bir jel sürüyorlar, burnu tıkalı diyorlar bir fıs fıs yapıyorlar ama ben yine de biraz huysuzluk yapıyorum. Annem de babam da uykusuz be günlük. Ben de uzun süre uyumak istiyorum ama olmuyor işte ne yapayım.
Annem bu aralar diyet, kalori, salata, yağsız süt, yağsız peynir derken kafası karışıyor galiba. Bana da kendi listelerinden yedirecek diye korkuyorum. Ben seviyorum canım makarna, köfte, muhallebi, kek, kurabiye yemeyi. Fırının kapağını açıp bakıyorum ne var diye, annem kızıyor. Ben daha küçük bir çocuğum canım, benim yemem, büyümem lazım.
Bu aralarda doktor amcaya gitmedik ama annem kendi dijital tartısına beni de çıkardı. Kilom 11 kiloya yakınmış galiba. Net olarak bilemedim. Bu aralar evde vakit geçirip yemekten kilo almış olabilir miyim acaba? Annem kilo vereyim istiyor, ben kilo almak istiyorum. Ne garip dünya bu!
Benden şimdilik bu kadar sevgili günlük. Artık uyumam lazım.
20 aylık Yiğit
not. resim arkadaşım Emre'nin annesinden...

8 yorum:

elif ada dedi ki...

Yiğitciğim,
Nice 20 aylara, 20 yıllara bebeğim. Yeni eviniz hayırlı olsun, hepinize şans getirsin, en çok da sana. Anneler, bazen çok yorulabilir, diyet yapmaları gerektiğinden ama canları da bir sürü şeyi yemek istediğinden mutsuz olabilirler. Sen ona destek ol e mi? Anneciğim, bugün ne kadar güzelsin, nasıl da zayıflamışsın de yanaklarından öp... Biz de seni öpüyoruz
Umur & Ada

MERAL VE MELİSA dedi ki...

Gorkem merhaba ben de nerelerdesiniz neler yapıyorsunuz diye düşünürken bu postun iyi oldu.Yiğitin iyi olmasına sevindim.Sen de demek rejim ve spor ve ev taşıma derken günlerin geçiyor.Kolaylıklar diliyorum.
Gorusmek üzere.Sevgilerimle.

Eren Derin dedi ki...

Yigitcim daha nice aylara, yaslara :)) Annecigine de cok selamlar;))

Burcu dedi ki...

yeni imajla geliyorum diyorsun yanii.. Hadi bakalım dayan biraz herşey süper olacak... Kuzucuğu öperm...

Belkıs dedi ki...

:))
Daha nice 20 aylara Yiğit oğlan. Anneciğede selamlarımızı ilet oldumu. Destek çık biraz bu ara zor işlerdir netekim bu diyet işleri, üstüne birde taşınma işleri..

gezicini dedi ki...

sevgili elif ada ve annesi,
diyet son hızla devam ediyor. sanırım 6. haftadayım. zor ama devam diyorum. seninle ve annenle pazara görüşmek üzere...
sevgiler

sevgili melisa ve annesi,
sizi gördük pek sevindik. annesine bak kızını al sizin için denilmiş.
çok tatlı kızına sevgiler...
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili eren derin,
güzel dileklerin için çok teşekkürler. en kısa zamanda yeni haberlerinizi bekliyoruz.
sevgiler

sevgili burcu,
yahu oğlanı görmeyeli ay mı oldu yıl mı?? çok zaman geçti. seninki adam olmuştur. bile.
dayanıyorum bakalım nereye kadar?
sağolasın desteğin için..
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili belkıs,
taşınmak da zor diyet yapmak da. ama en zoru düzgün olmayan işlerle uğraşmak. neden herşey kırık dökük bu memleketette bilmem ki...
çok çalışmak lazım çoook.
sevgiler
gorki