Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

Bodrum notları

Mayıs 31, 2009


Biz deniz kenarına gittik ve bozkır memleketimize geri döndük. Hem çok güzel hem de yorucu günler geçirdik. Deniz kenarında oturduk, ayaklarımızı denize soktuk, taşlarla oynadık. Evde bahçede ise mini havuzda oynadık, suyun içinde keyifli zamanlar geçirdik. Hava genel olarak sıcak, bazen bulutlu bolca da rüzgarlı idi. Denize ben girdim ama Yiğit için biraz soğuk geldi. Biz de sadece kenarında oynamakla yetindik. Devamlı yürüdük, bahçede yolda her yerde yürüdük. Halen tek elimizi tutarak yürüyoruz. Daha önce neden emeklemiyor diye endişelenirken şimdi de neden yürüyemiyor diye meraktayım. Hayatım neden öyle neden böyle diye sorgulamakla ve endişe içinde geçip gidiyor.
Burada çok az uyuyan Yiğit oğlan Bodrum'da iken uzun gündüz uykuları keyfi yaptı. Geceleri önce yatağını aradı, mızladı, sonra da alıştı. Park yatak evdeki kocaman yatağı kadar rahat değildi sanırım. Yatakta dönüp durmayı çok sevdiği için geniş yataklar daha konforlu geliyor. Eve geldikten sonra gündüz uykuları yok oldu ama uzun gece uykuları geri geldi. Her şeye alışmak zaman gerektiriyor, ee bizimki de sonuçta 14.5 aylık bir bebek.
Dönüş yolculuğu ise rahat başladı, devamı temizlikle geçti. Uçuşta kalkıştan hemen sonra kek yiyen Yiğit birden kusmaya başladı ve hem onun hem de benim üstüm başım battı. İkimizin de üstünü başını sil, kıyafetleri değiştir derken baktık gelmişiz bile. İnerken uyumaya başlayan oğluşum babasını görünce birden canlanıverdi yeniden :-)
Geldik , bakalım bir dahaki tatil ne zamana olacak? Şimdi temizlik zamanı ,evi toplamak yemek ve uyku saatlerini yeniden düzenlemek lazım. Çok çalışmak lazım, çoook ...

not. okuma konusu. bebekleriniz ve kendiniz için organik ürünler pazarlarına uğranabilir...

8 yorum:

Burcu dedi ki...

Çok büyümüş Yiğit, boyu da uzamış sanki.. oturan boğa olmaktan ziyade yürümeye hevesli, bıraksan koşacak bir Yiğit olmuş.. Bodrum havası yaramış tontiniye.. hoş geldiniz, artık bol bol hafta sonları görüşürüz…

cailperi dedi ki...

nice yıllara sevgili gorkem


iyi ki dogmussun, iyi ki dogurmussun
:)

sinem dedi ki...

D. günün galiba Görkem nice y1llara ailenle sagl1k ve mutlulukla .O kadar iyi etmissin ki Bodrum'a gitmekle Yigit'e cok yaram1s görünüyor.Bizde Ada'ya gidecez diye tutturduk ama 2 bas1n1za olmaz diyor babam1z t1k1ld1k kald1k apartmanlar aras1nda:(

Nilsu'nun annesi dedi ki...

Ben de yürüme konusunda yorum yapmak için girmiştim ama doğum günün olduğunu okudum... Nice yıllara sevgili Gorki... Oğluşunla hep birlikte:)

Evin dedi ki...

aa doğumgünün mü Görkem? mutlu yıllara; oğlunla, tüm ailen ve sevdiklerinle çok mutlu günler yaşa hep. Yiğitin büyüyüp kendi oğlu için hazırladığı blogu okursun inşallah :)

sevgiler,
Evin

gezicini dedi ki...

sevgili burcu,
boyumuz uzadı mı bilmiyorum ama bugünlerde fazla yemiyoruz. sanıyorum yeni azı dişlerin marifeti.
asıl Arda kocaman adam olmuş annesi.
maşallah!
sevgiler
gorki

sevgili sibel
1 haziran doğum günüm evet. çoook teşekkür ederim canım.
sana da oğlunla sağlıklı günler dilerim.

sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili sinem,
ben de çok yoruluyorum tatilde. koştur dur, durmaca yok. bir de aynı odada yatınca uyuyamıyorum tontini ile birlikte. eve gelince ikimiz de uzun uykulara geri dönmeyi hayal ediyoruz..
sevgiler

sevgili özlem,
bu yürüyememe konusuna taktım şimdilerde. artık yürü diye bekliyorum ama bizimki elimi bırakmıyor. neyse, geç olsun güç olmasın.

iyi dilekleriniz için teşekkürler!
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili evin,
evet 1 haziran doğum günüm benim. artık kutlamıyoruz pek. o gece Liva'ya birşeyler yemeğe gittik. oğlanla birlikte ancak bir saat kadar oturabildik. olsun, buna da çok şükür.
iyi dileklerin için teşekkürler!
sevgiler
gorki