Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

sevdiğimiz yerler

Aralık 23, 2008

Sevgili arkadaşım ve tatlı Arda'nın annesi Burcu beni sobelemiş. Minik afacan Arda büyümüş de kocaman olmuş bile. Arda ve annesi bize en sevdiğimiz yerleri sormuşlar. Bizim Yiğit henüz oturan boğa kıvamından sürünen boğaya geçmediği için en sevdiğimiz yerler genelde oturabildiği yerler. Hemen sıralayalım :
1. Öncelikle Cam marka alt açma masası. Neden bilmiyorum ama burada altının açılacağını anlayıp neşeleniyor. Biraz kıkırdayıp altını açıyor, kapatıyoruz. Üstüne değiştirmeyi de genelde burada yapıyoruz ama bu işi hiiiç sevmiyoruz.
2. Yine evde mutfakta duran Chicco mama sandalyesi. (reklam değil, sadece bebeklerin rahat ettikleri ürünlerin isimlerini yazıyorum ki yeni alacak olanlara fikir versin) Mama sandalyesinin üzeri oyuncaklarla dolu. Yemeğimizi burada yiyoruz, suyumuzu içiyoruz, anne iş yaparken onu burada bekliyoruz.
3. Evde kendi odamız. Yatağımız, oyuncaklarımızla en sevdiğimiz yer burası. Uyumak için de en çok kendi odamızı seviyoruz. Başucumuzdaki gece lambası gece yarısına kadar açık duruyor. Gece biberonu aldıktan sonra lambayı kapatıyoruz. Bazen de CD'den müzik dinlemek iyi geliyor.
4. Anneanne- dede evi de sevdiklerinden. Orada da bir mama sandalyemiz var. Güzel anneanne yemeklerimizi, çorbalarımızı da orada içiyoruz. Güzel oyunlar oynuyoruz, neşeleniyoruz.
5. Arabayla gezmek de favorimiz. En huzursuz olduğu zamanlarda araba koltuğuna yerleşip yola çıktıktan bir süre sonra uyuyor. Araba koltuğumuz maxi-cosi ve 9-18 kg arası için. Biz daha erken kullanmaya başladık, altına ve başına destek koyduk. Araba hareket halindeyken devamlı dışarıyı seyrediyor, boyu yetiştiği kadar gördükleri ile ilgileniyor.
6. Evimize en yakın Alışveriş Merkezi olan 365. (evet, yine orası!) Benim için giriş çıkışı en kolay, fazla gezecek yer olmasa bile hava almak için ideal bir yer. Favori mağazamız da SMYK.
7. Bebek arabası ile gezmek de en sevdiği iş. Şu anda kış günü dışarda gezemiyoruz ama, yaza dışarda daha çok olacağız inşallah! Yiğit ile dayısının getirdiği kırmızı araba ile geziyoruz. Artık ellerimizle tutunarak dışarıyı seyrediyoruz. Zooper arabamız da pek konforlu, tam keyif :-)

Ek bilgi. Bu yazı kullandığımız ürünlerle ilgili reklam gibi oldu ama burayı okuyan hamile arkadaşlara da belki fikir veririz. Ayrıca ürün konusunda piyasadaki en pahalısı en iyisi diye bir kural yok. Sadece belirli markalar daha çok tanınıyor. Ben Ankara'da olan annelere, e-bebek, botti ve joker mağazalarını gezmelerini tavsiye ederim.

8 yorum:

Ozlem dedi ki...

Maşallah çok tatlı beyfendi:)marka ismi vermen kesinlikle reklam olmadı.Listenden yararlanacağımdan eminim. Bu arada 365 e gitmek şart oldu:)Bottiyi hiç duymadım ama merak ettim bak.Özelcan bebeyi de ben tavsiye ederim. Chicco mama sandalyesinden herkes memnun sanırım. Sevgiler!

Burcu dedi ki...

Yiği de büyümüş annesi, fotodan anladığım bakışları daha bir anlam kazanmış, bilgiç bilgiç bakıyor beyefendi :) Ben de Özleme katılıyorum kesinlikle reklam olmadı, hatta Zooper marka arabaya şimdi bakacağım netten.. Ben Arda'nın her türlü eşyasını hamliyken de doğumdan sonra da Özelcan bebeden aldım. Çok memnun kaldım ki, hatta aldığım park yatağı beğenmeyince (paketini de atmıştım, fişi de yoktu ve aradan 4 ay geçmişti) ona rağmen değiştirdiler. Ayrıca çok da güzel pazarlık yapılabiliyor. Söğütözündeki bebeğim mağazası da güzel ayrıca. Görkemcim bir de bir ara bebelerin 2. buluşmasını da ayarlasak mı ne dersin??

Naile dedi ki...

Bu bebişler genelde aynı şeylerden hoşlanıyor senin yazınla da bunu daha iyi anladım.

beyhan dedi ki...

yiğit'in değişik bir sarışınlığı var buğday sarışın. ne bileyim. ama çok güzel annesi.

gezicini dedi ki...

sevgili özlem,
bizim evde bahsettiğim bu ürünlerin çoğunu Yiğit'in kuzenlerinden ödünç aldık. bence en önemlisi ilk başta kullanacağın ana kucağını ve daha sonrası için araba koltuğunu en iyisinden almak. diğerleri orta karar da olur.
özelcan bebeyi de ben bilmiyorum. sanıyorum Eskişehir yolu tarafında.
bilgi için teşekkürler...
sevgiler

sevgili Burcu,
cidden büyümüş mü burcu? ben her gün birlikte olduğum için pek anlayamıyorum ne zaman nasıl büyüdü. bir bakacağız doğumgünleri gelmiş bile !
bizim zooper arabayı da dayısı kanada2dan getirdi, buralarda var mı bilmiyorum.
dediğin bebeğim mağazasını biliyorum, eşimle gitmiştik hamileyken. şimdi bana biraz uzak kalıyor. Armada'ya da hamileliğimden bu tarafa gitmedik galiba. aslında Remzi kitabevine gitmemiz gerekiyor.
buluşmayı ayarlayalım ama bu aralar soğuk. ben bu hafta boyunca sadece bir kere 365e götürdüm, genelde hep evdeyiz. bilmem biraz havalar ısınsa mı acaba?
konuşalım olur mu?
en kısa zamanda görüşmek üzere...
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili naile,
evet galiba genelde aynı şeyleri seviyorlar. mesela bizimki ile giyinip soyunmak pek bir zor. bağırıyor, tepiniyor. mesela dışarı çıkarmak için mont giydirmeye çalışıyorum, kollarını giydirmek bir marifet. atıyor kendini yerden yere. bu soğukta giydirmek sonra soyunmak, sonra tekrar giydirmek.. bu rutin böyle devam edip gidiyor işte :-)
hepimize kolay gelsin...
sevgiler

sevgili beyhan,
çok utandık teşekkür ederiz teyzesi :-) bizimkinin saçları benden, kumral.kirpikler babasından uzun uzun. teni de babasından, benden daha beyaz.
bakalım zaman geçtikçe daha değişir herhalde...

sevgiler
gorki

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

gerçekten de epey büyümüş,epey değişmiş,ama bakışlar ne kadar kendinden emin,çok tatlı olmuş maşallah....

gezicini dedi ki...

sevgili perili köşk,
çok teşekkür ederiz. senin kızları da öp bizim için olur mu?
sevgiler
gorki