Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

alo baba nerdesin?

Kasım 27, 2008

'Ben 8.5 aylık oldum artık. Her geçen gün yeni şeyler öğreniyorum. Annem evde tam gün mesai ile bana bakıyor, babam da akşam - sabah mesaisi ile benimle birlikte. Ayrıca anneannem de gün içerisinde yaptığı nefis yemeklerle benim beslenmeme yardımcı oluyor , ayrıca güzel oyunlar oynamamı sağlıyor. Annemin tatsız tuzsuz yemeklerini yemek istemiyorum ben. Aa tabii ki bazen kuzen Yakın da geliyor , geçenlerde babam burada değilken bizimle kaldı. Bana yeni oyunlar öğretti. Mesela benimle cee oynayanların elini çekebiliyorum artık. Hatta bazen kahkahalarla da gülüyorum. Ama ne zaman neye güleceğim hiç belli olmuyor'...

Yiğit halen diş çıkarmadı, merakla beklemedeyiz. Emekleme konusunda da çok isteksiz. Yerde uzun uzun oturarak oyuncaklar oynuyor. Telefon, uzaktan kumanda gibi aletlere de çok meraklı. Gün içerisinde bazen elefonla babasının sesini dinletiyorum, merakla telefonu eline alıyor.

Yemek konusunda günde 3 öğün katı 3 öğün süt dengesini korumaya çalışıyoruz. Ayrıca aralarda yoğurt ve meyva ( püresi- tazesi- kavanozu ) devam ediyoruz. 8. aydan itibaren portakal, mandalina, muz denedik, sevdik. Eline verdiğim salatalık, elmayı da kemirmeye çalışıyor, ama dişi olmadığı için fazla başarılı olamıyor. ( sahi meyvaları kemirmek için bir ürün vardı onu nerden almak lazım?)

not. anneler bebeğim ne yesin sitesini görmüşlerdir herhalde ama ben yine de yazayım buraya.

10 yorum:

Burcu dedi ki...

Görkemcim kemirmek için my-feeder bazı yerlerde safe-feeder deniliyor, Ankarada Bebeğim mağazasında görmüştüm. (Söğütözünde). Eğer cmtsi günü Banulara gelebileceksen ben bugun ya da yarın bebeğim mağazasına gideceğim HA mama almak için, varsa sana my feeder alıyım?

gezicini dedi ki...

aaa evet Burcu çok sevinirim. ben de internette arayıp duruyordum. bana da bir tane alırsan sevinirim.
teşekkür ederim :-)
sevgiler
gorki

Yiğit'in Babası dedi ki...

Babacım,
Ben işteyim. Seni ve anneni çok seviyorum.
Akşam seninle oynamayı hasretle bekliyorum.
Öptüm seni.
Baban
HH

mummy dedi ki...

Görkemcim emekleme-me durumu bizde de aynı..Ama ben hiç dert etmiyorum açıkçası..Çünkü her çocuk birbirinden farklı..Benim üç yaşında bir yeğenim var..Hiç emeklemedi gitmek istediği yere dönerek giderdi..Yatış pozisyonunda kolunu yere koyup döne döne her işini görürdü..Bir buçuk yaşında da yürüdü..Ben de emeklememişim mesela..Biraz abuk bi tabir olcak ama götçe gidermişim ben...Popomun üzerinde kendimi ittire ittire yani..Yürüyünceye kadar böyle görmüşüm işimi..Diyeceğim o ki zamanı geldiğinde her çocuk bir formül buluyor ilerlemek için..Aceleye mahal yok bence..

Bi de my-feeder'ı ben Ankaradayken Cepa Avm'deki Joker'de gördüm canım geçen ay..Eğer edinemezsen oraya da bakabilirsin...Sevgiler..

huysuz ve tatlı dedi ki...

evet, istediğin kemirme şeysi joker mağazalarında satılıyor :)
bizde hiç işe yaramadı zira efe eline verdiğimizden 10 sn. sonra fırlatmayı uygun görüyordu o şeyi :)

yiğit'in inanılmaz tatlı bir suratı var. hatta yüz olarak benzemeseler de ifade olarak benzetiyorum efe'ye kendisini.
maşallah ve kolay gelsin...

Burcu dedi ki...

My feederınız alınmıştır :)

gezicini dedi ki...

sevgili Yigit'in babası,
dün okudum mesajını ama bugün cevap yazabiliyorum özür dilerim.(mazeretim yok) senin burada yazını görünce çok sevindim ve duygulandım.
ben ve oğlun seni çok seviyoruz. iyi ki bizimle birliktesin. nice 8.5 aylara sağlıkla ve birlikte inşallah!
akşama seni hasretle bekliyoruz...
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili mummy,
artık emekleme-me işini fazla düşünmüyorum. olsa iyi ama geç olsun güç olmasın derler ya hani. biz de sağlıklı olsun nasıl olsa yürür bir gün diyoruz.. bilgiler için de teşekkürler!

sevgili huysuz,
ben senin oğlanın sanıyorum bir kere fotoğrafını gördüm, yine koyar mısın?
senin uyku sorunun ne oldu? yazdıklarını okumaya geliyorum hemen. öpüyoruz Efe'yi...

sevgili Burcu,
ben birkaç günden beri evden dışarı çıkamıyorum. hava soğuk. çok teşekkürler. inşallah yarına görüşürüz..

sevgiler
gorki

Naile dedi ki...

Görkem yerde oturup uzun uzun oynadığı şu günler var ya, onları ilerde arayacaksın. Yiğit ayaklanınca afacan afacan ortalıkta koşturacak inşallah :)

Yeni resim ekledim ;)

gezicini dedi ki...

Nailecim,
biz de o günleri bekliyoruz, en kısa zamanda emekler inşallah!
hemen resimlere bakmaya geliyorum!
sevgiler
gorki