Yiğit'in Günlüğü

Yiğit ve annesinin hayatından kısa kısa..

Yiğit 3 aylık

Haziran 12, 2008

Aylık doktor kontrolüne gidildi. Kilomuz 4.720 , boyumuz 55 cm. Ayrıca pnömokok aşımızı da olduk. Doktor kilo artışımızı biraz fazla buldu. Son bir ayda 3.490 dan 4.720 kg.ya ulaşmız. Ben de oh ne güzel kilo aldırmışınız demesini beklerken, biraz fazla almış lafına bozuldum hemen tabii. Eh anne sütü az, mama bol olunca hızla kilo alıyoruz demek ki. Ek olarak bazı gıdaları verme talebim doktor amca tarafından reddedildi, biraz daha bekleyelim lütfen!

Yiğit başını dik tutabiliyor, anne babasını tanıyabiliyor. Bize iyi zamanında gülücükler veriyor. Yüzüstü uyuma konusunda çok ısrarlı ama geceleri takip etmek zor olur diye, sırtüstü yatırıyorum. Aşıdan sonra dün bugün huzursuz, dün kustu, bugün de biraz ateşi var. Yahu bu aşıların bebekleri üzmeden, delmeden yapılanları yok mu acaba? Minicik bir bebek aşıdan sonra devamlı huzursuz oluyor. Artık gündüzleri bizimki uyku konusunda tutarsız. Bazen 1-2 saat uyurken , bazen de saatlerce uykusuz kalıyor. Eh, gündüz uyumasın ama nolur gece uyusun diyorum ben de!

ek. hangi mamayı kullanıyorsunuz anneler? Similac, Aptamil, SMA, Bebelac, Nestle ??

2 yorum:

Aklımdakiler... dedi ki...

Maşallah, çok şirin olmuş..

Canım, benim yeğenler SMA ile büyüdüler, bence fazla kilo artışı yapıyor, gereksiz.. Bir de ben ürtiker olduğumda iki öğün mama vermek zorunda kalmıştım ya, o zaman SMA vermiştik, sonrasında Emre tam 7 gün kaka yapamadı, feci dokundu o kadarcığı bile.. allah korusun, duyduklarıma göre en güzeli Aptamilmiş.. Ama kabul ederse tabi.. Çünkü bazı bebkler bazı mamaları kabul etmeyip kusuyorlarmış.. Kısmet..

gezicini dedi ki...

SMA denedik olmadı, yine Bebelac temelde, yanında Aptamil. biz mamaya mecburuz, yapacal birşey kalmadı artık. sana da kolay gelsin...
sevgiler
gorki